Jesteś tutaj

Strona główna

Dzieci już od wczesnych lat szkolnych spędzają sporo czasu poza domem. Musimy więc pamiętać, aby odpowiednio je na to przygotować.

Ważne jest, aby zaplanować konkretne posiłki, które będą łatwe do zapakowania, a także do zjedzenia na korytarzu szkolnym. Musimy też pamiętać, że posiłki te powinny być pełnowartościowe.

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych plastikowych pojemników, przeznaczonych specjalnie na kanapki, aby nie wysychały oraz żeby nie rozpadały się tak jak te pakowane do woreczków foliowych. Dzięki temu możemy być pewni, że śniadanie naszego dziecka bezpiecznie przetrwa kilka godzin w plecaku. Warto też pamiętać, żeby do plecaka dorzucić jakiś owoc.

 

W niektórych szkołach jest również możliwość wykupienia obiadów. Można się więc również zastanowić nad taką opcją. Zawsze dzięki temu zaoszczędzimy odrobinę czasu z rana i będziemy mieli pewność, że nasze dziecko zje coś ciepłego. Oczywiście jest tu jedne minus, jeżeli okaże się, że na obiad będzie podana potrawa, której nasze dziecko nie lubi, może się okazać, że cały dzień będzie głodne.