Jesteś tutaj

Strona główna

Bardzo dużo dzieci, ma swoje ulubione maskotki. Potrafią z nimi spać i dosłownie wszędzie je ze sobą zabierać. Bardzo często są to ich obrońcy, którzy czuwają nad nimi na przykład w nocy, kiedy jest ciemno i dzieci często wtedy boją się otwierać oczy, a dzięki swojej maskotce mogą być spokojne.

 

Musimy jako rodzice mieć na uwadze to, że często takich maskotek musimy pilnować jak własnych dzieci – niczym oka w głowie, ponieważ kiedy dziecko jest bardzo mocno zżyte ze swoim pluszakiem, to kiedy go gdzieś zapodzieje albo zapomni, może się wydarzyć prawdziwa tragedia.

 

Warto też mieć na uwadze to, że taki pluszak, który jest wszędzie ciągany przez nasze dziecko, bardzo często jest dosyć mocno ubrudzony, dlatego też powinniśmy dbać o niego, głównie ze względu na fakt, że dzieci bardzo często całują i przytulają takie maskotki więc mają duży kontakt z zarazkami. Należy więc co jakiś czas wyprać taką maskotkę, ale wcześniej trzeba to wytłumaczyć naszemu dziecku, że jego miś, tak jak i on potrzebuje kąpieli, żeby być czysty.