Jesteś tutaj

Strona główna

Po trudnym roku szkolnym wskazane jest pomyśleć w jaki sposób zorganizować swoim dzieciom urlop. Jeżeli posiadamy takową sytuację w rodzinie, że jeden spośród rodziców nie jest zatrudniony w pełnym wymiarze, to nie ma większego problemu, ponieważ zawsze jakaś osoba zostanie z dziećmi w mieszkaniu. Wtedy możemy im coś zaplanować, albo zwyczajnie spędzić z nimi trochę czasu. Możemy wybrać się na rowery, czy chociażby na krótką wycieczkę choćby do lasu. Taki czas można też wykorzystać na odwiedziny rodziny. Możemy pojechać do rodziny, czy też rodzina może nas odwiedzić, możemy także oczywiście zrobić obie te atrakcje.

 

 

Dodatkowo na soboty i niedziele można planować specjalne atrakcje, ale już z uwzględnieniem drugiego rodzica. Tak żeby nasze dzieci mogły też spędzić odrobinę czasu z całą rodziną. Możemy zorganizować aktywne wakacje, np. w górach, albo też wystarczy wybrać się do parku, z piłką, lub planszówkami i można cieszyć się rodzinnym odpoczynkiem. Takie rodzinne organizowanie wolnego czasu, wspomaga budowanie kontaktów na linii dzieci-rodzice. Powinno się więc uwzględniać takie rozrywki w swoim kalendarzu.

 

 

Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy oboje rodzice są zatrudnieni na cały etat. Wtedy powinno się zastanowić co uczynić z pociechami podczas ferii letnich. Nie możemy ich zostawiać samych w mieszkaniu na długie godziny. Należałoby dlatego pomyśleć nad tym, czy mamy szansę wezwać kogoś z bliskich do pomocy z naszymi pociechami. Być może babcia, albo jakaś ciocia. Można również zbadać, czy wśród naszych najbliższych nie ma osoby, która nie ma pracy a zajmuje się opieką nad dziećmi oraz domem i umówić się żeby i nam pomogła. Pociechy możemy również zawieźć na wakacje do dziadków, dzięki temu dostarczymy im dodatkową atrakcję, nowe miejsce, no chyba, że nie są w stanie pozostać w obcym środowisku przez parę dni bez nas, wtedy musimy poszukać kogoś do opieki na miejscu.

 

 

Można także zastanowić się nad zawiezieniem naszego dziecka na kolonię albo na obóz. Dzięki takim rozwiązaniom dziecko spędzi część wakacji z rówieśnikami, nauczy się czegoś nowego a także będzie miało szansę poznać kilka nowych miejsc. Obecnie możemy skorzystać z obozu dla sportowców, w trakcie jakiego nasze dziecko zamiast siedzieć przed komputerem będzie mogło zadbać o kondycję. My dzięki temu, będziemy mogli ze spokojem pracować.