Jesteś tutaj

Strona główna

W chwili obecnej ogromnie widoczna jest różnica w wychowaniu pociech. Dawniej pociechy wychodziły z domów na całe dnie i nie sposób ich było zatrzymać w domu. Większa część z nas pamięta te bardzo dalekie rowerowe eskapady, czy spacery po łąkach i zabawy w piaskownicy. Wystarczyła odrobina fantazji i można było używać listków jako gotówki oraz sprzedawać świeże wypieki z babki.

Współcześnie dzieciaki niezwykle dużo czasu przebywają przed komputerem i niemalże siłą należy je wyciągać na świeże powietrze. Mogą niemal tylko bawić się z komputerem. Mało które dziecko cieszy się z normalnej zabawki, takiej do jakiej potrzebujemy trochę fantazji.

Częściowo wynika to z wychowania. Dorośli często są wymęczeni a także zabiegani i wolą włączyć dzieciom jakąś grę czy bajkę i mieć trochę wolnego, niż musieć się jeszcze nimi zajmować. Jest to bardzo mocno zauważalne nawet w autobusach bądź tramwajach, kiedy rodzice nawet nie mają siły ani też ochoty wysłuchiwać co opowiadają im dzieci.

Szczęśliwie nie jest to standardem i większa grupa opiekunów robi wszystko aby bardzo dobrze opiekować się własnymi dzieciakami. Zapewniają im różnorodne zabawy oraz rzecz jasna w zależności od wieku zabierają je w rożne interesujące miejsca. Można się wybrać na sterowane samochody, do pokoju rozrywek, na place zabaw, czy np. na kręgle. Wszystkie wymienione atrakcje są bardzo interesujące, co więcej możemy spędzić wspólny, rodzinny czas w niecodzienny sposób. Możemy się też wybrać wspólnie do kina lub teatru. Bardzo dobrze jest planować takie atrakcje dla całej naszej rodziny, ponieważ dzięki temu będziemy mieć lepsze relacje, a co więcej każdy będzie zrelaksowany a także szczęśliwy.