Jesteś tutaj

Strona główna

Kiedy mamy dziecko, które już zaczyna mówić i potrafi bawić się czymś więcej niż tylko maskotkami, ale jeszcze nie jest w stanie wykonywać zaawansowanych prac jak na przykład wycinanie wzorów, to możemy świetnie zaplanować wspólną zabawę. Będzie to frajda nie tylko dla dziecka, ale i dla nas.

 

Możemy wcześniej przygotować wycięte różne wzory w różnych kolorach i bawić się z dzieckiem w wyklejanie papieru. Dzięki temu dziecko będzie poznawało rożne kolory i będzie mogło rozwijać wyobraźnię. Z takich różnych kawałków mogą powstać bardzo ciekawe obrazki. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych pomysłów.

 

Co więcej większość dzieci lubi bawić się farbkami, wystarczy więc kupić różne kolory, wykroić z ziemniaków różne pieczątki i bawić się z dzieckiem w nabijanie wzorów na papierze. Zajmiemy dzięki temu nasze dzieci i sami też będziemy mogli się odprężyć, a takie zabawy są zdecydowanie lepsze niż włączenie kolejnej bajki i pozwalanie, na to, żeby dziecko cały dzień wpatrywało się w telewizor.