Jesteś tutaj

Strona główna

Plecak nie powinien być za mały. Jeżeli do środka nie pomieszczą się wszystkie potrzebne podręczniki i notesy to stanie się autentyczna katastrofa. Lepiej, aby był trochę za duży niż niewystarczający. Nie przejmuj się tym, że taki fragment stroju okaże się zbyt ciężki – Twoje maleństwo zniesie w jakiś sposób regularne trudy związane z ciężarem, nie zniesie z kolei braku niezbędnych podręczników oraz wstydu przed całą klasą.

 

Podczas zakupu plecaka zwróć uwagę na jakość. Te tanie są często mało wytrzymałe, a suwaki się odczepiają. Jeżeli masz brak pieniędzy, to przejrzyj przyrządy szkolne z ubiegłego sezonu – może niektóre są obecnie zdolne do noszenia?

 

Inwestycje można rozłożyć w dłuższym okresie, unikniesz dzięki temu pojedynczego, ale nagłego odchudzenia portfela. Zawsze można oszczędzić na książkach, jakie można kupić po poprzednich rocznikach . Podręczniki, jeśli nie są zbytnio pomazane, służą tak samo nauce bez względu na ich wiek. Wybierając przybory szkolne nie warto zbytnio oszczędzać. Te dobrej jakości będą użyteczne przez dłuższą chwilę.

 

Robiąc posiłek dla dziecka nie zapomnij go należycie zabezpieczyć. Dziecko musi mieć też coś do picia podczas przerwy. zadbaj o jakiś deser, żeby umilić mu dzień w szkole. Jako deser zapakuj mu smacznego batona lub też ciastka. Nie warto przesadzać z liczbą jedzenia. Twoja pociecha i tak oczywiście nie zdąży wszystkiego skonsumować podczas pobytu w szkole i nadpodaż jedzenia tylko ulegnie zepsuciu.

 

Bądź częścią życia swojego dziecka. Masz możliwość, aby poznać jego kolegów zachęcając go, żeby zaprosił kolegów do domu. Możesz również na własną rękę udać się do placówki oświaty oraz poznać jego wychowawczynię oraz innych nauczycieli. Zażyłe relacje z kadrą na pewno nie zaszkodzą, a mogą nawet pomóc.

 

Masz możliwość także przygotować strój dziecka odpowiednio wcześniej na każdy dzień w tygodniu. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić pogodę na nadchodzące dni. Złóż takie rzeczy w bardzo widocznym miejscu, by podczas porannego szaleństwa o niczym nie zapomnieć. Oprócz stroju postaraj się też o odpowiednie akcesoria, które Twojemu maleństwu mogą być potrzebne.

 

Podczas popołudnia zapytaj malucha o to, jak się czuje i czy wszystko w porządku w szkole. Pomóż mu z zadaniem domowym, a wszystko będzie dobrze.