Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/common.inc).

Trudne jest zdefiniowanie konkretnego sposobu na perfekcyjnie zaprojektowany pokój uczniowski, lecz z łatwością da się spisać kilka reguł, które są uniwersalnym przepisem na zaaranżowanie własnych „czterech ścian”. Jak powinien wyglądać pokój ucznia? Dziecko będzie w nim na zmianę albo się uczyć, albo się relaksować. Tym samym często będzie tam przebywać. Najbardziej istotne zdaje się więc być, aby młody człowiek po prostu lubił swój prywatny kącik.  

Jak z nudnego miejsca wykreować pokoik idealny dla ucznia? Najważniejsza zasada – nie zagracać. Choć jest to słowo kolokwialne, w tym kontekście nadaje się świetnie. Oczywistym jest, że utrzymywanie porządku w pokoju nie jest cechą charakteryzującą większość ludzi w wieku szkolnym, więc ich własny kąt najlepiej niech będzie po prostu trudny do zagracenia. Łóżko niech będzie łatwe to szybkiego zaścielenia, półki niech mają dużo pustego miejsca, szafki niech mieszczą dużo przedmiotów, tak, aby na wierzchu nie musiało nic stać. W pokoju takim oczywiście musi stanąć również przestronny stół, razem z laptopem i wygodnym, nie krzywiącym kręgosłupa fotelem. Oprócz stanowiska do odrabiania lekcji, uczeń powinien posiadać również miejsce, które z obowiązkami nie będzie mu się kojarzyło. Może to być ładny fotel lub ogromna dmuchana poduszka do czytania.

Najlepszym sposobem na sprawienie, aby młodzi ludzie czuli się we własnym pokoju dobrze, będzie danie im sposobności na własnoręczne zaprojektowanie swojego pokoju. Mają ochotę powiesić półkę w niepraktycznym miejscu? Zamocować dużą tablicę na magnesy? Powyklejać nowe meble naklejkami? Nie ma problemu! Mogą wybrać płyty betonu architektonicznego lub wiaderko betonu dekoracyjnego, który łatwo da się na ścianę nałożyć, i można pozwolić im nakładać go jak chcą. Doczytaj tutaj, czym jest ten beton architektoniczny. Powinni wiedzieć, że mają wkład w ostateczny charakter pokoju. Można zaproponować im wymyślenie sobie motywu przewodniego: cela uwięzionej księżniczki z ulubionej bajki? Beton ozdobny może tak wyglądać. Garaż? Można zainwestować w łóżeczko, wyglądające jak samochód wyścigowy, a ściany można wyłożyć betonem ozdobnym. Niech przyszli mieszkańcy dadzą upust swojej twórczości, niech dobrze się w nowym miejscu czują. Przez to będą chętniej spędzali w w swoim kąciku czas.

Zobacz przy okazji: modernconcrete.pl