Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/common.inc).

Przychodzenie do pediatry z maleńkimi niemowlakami i starszymi dziećmi, a nawet proszenie specjalistów na wizytę domową, gdy nasze pociechy chorują, zdaje się być oczywiście normalne i żaden rodzic nie ma żadnych zahamowań w związku z tym. Zdrowie małych maluchów zdaje się być najistotniejsze, więc bez względu na koszty domowej konsultacji, bądź także specjalnego diagnozowania – niemowlę ma obowiązek być w formie. Całość jednak dotyczy zdrowia fizycznego ukochanych podopiecznych. Z jakiej racji zapomina się o identycznie ważnym zdrowiu psychicznym?

Mnogość rodziców nie czuje się komfortowo z kwestią przyprowadzania szkrabów do psychoterapeutów. Prawdopodobnie uważają kiepskie psychiczne zdrowie malucha za swoją porażkę wychowawczą, że ich dziecko nie jest w stanie mieć władzy nad złością, wpada w stany depresyjne, bądź najzwyczajniej w świecie wyróżnia się na tle dzieci w takim samym wieku w konkretny sposób. Nie trzeba się lękać proszenia o rady psychologów. Zdrowo rozwijające się dziecko, bez utrudnień dotyczących własnych myśli oraz psychiki, to marzenie opiekunów. W związku z tym kondycja mentalna musi stać się tak samo ważna, jak kuracja innej poważnej lub lekkiej dolegliwości cielesnej. Warto pamiętać, że psycholog rodzinny wrocław czy inny specjalista tego typu naprawdę może zrobić różnicę.

Nieleczenie dzieci, które wykazują tendencje do zaburzeń, dotyczących psychiki, może prowadzić do zwiększania się trudności takiego malucha i potem do gorszych schorzeń lub bezpowrotnych zmian, które pojawią się w życiu dorosłym. Ignorowanie symptomów trudności mentalnych malucha, jakich może być większa liczba, aniżeli mamy przypuszczenie, to tak jak ignorowanie i bagatelizowanie objawów ospy, świnki, odry, krztuśca i tym podobnych.

Jeśli uczęszczanie na sesje terapeutyczne dla par, spotkania z lekarzami oraz chęć wyjścia z nałogów, w ogóle poszukiwanie pomocy specjalisty w dorosłym życiu, zdaje się być raczej standardowym oraz nie budzącym trwogi ani zdziwienia, to dlaczego rozwiązywanie trudności od maleńkości zdaje się być wciąż czymś nietypowym? Może zapisując nasze dzieci do psychologów spowodujemy, że będą one szybciej rozwiązywały problemy później, bez konieczności wykorzystywania terapii dla par, chodzenia na terapie nałogów? Można się nad tym zastanowić, gdy zauważymy nietypowe aktywności u małych dzieci.

Źródło artykułu: SUPER-ego