Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/common.inc).

Apteczka jest prawnie wymaganym zaopatrzeniem wszystkich aut. Warto mieć ją w sytuacji, podczas gdy podróżujemy innym środkiem transportu. A już w najwyższym stopniu konieczna okazuje się w trakcie wędrówki z dziećmi.  Poza zwykłym zaopatrzeniem (typu bandaż uciskowy lub płyn odkażający) słusznie mieć w niej jeszcze parę rzeczy, które mogą się okazać niezwykle pożyteczne.

Kiedy jeździmy z maluchami, należy mieć ze sobą nieco leków dedykowanych dla tej danej kategorii. Na przykład zatyczki do uszu dla dzieci, które umożliwiają maluchom spokojny sen nawet w niepsprzyjajacych okolicznościach. Powinno się zatroszczyć się o ekwipunek niezbędny przy dolegliwościach zwykłych dla dziecka. Przy dolegliwościach- z oddychaniem jesteśmy zobligowani mieć ze sobą inhalator parowy. Można go zastosować także, gdy maluch nagminnie choruje na katar.

Miłośnicy wędrowania na piechotę powinni zapakować także zimne okłady na kolano. Czy dorosły, czy dziecko - każdy wszyscy mogą uszkodzić sobie ten staw i przyda się jakaś pomoc. Dobrze zabrać także lusterko podświetlane, z którym łatwiej wyczyścić zadrapanie nawet  po ciemku.

Dorosłym w apteczce przyda się alkomat bezustnikowy - głównie w apteczce wożonej w samochodzie. Lepiej mieć zdecydowanie, że wolno już pełnić funkcję kierowcy i nie popełnić wykroczenia.

Wyposażając apteczkę na wyjazdy warto wziąć w rachubę swoje indywidualne zapotrzebowania. Bandaż kompresyjny jest potrzebny we wszystkich przypadkach, jednak pozytywnie dobrać zaopatrzenie apteczki do swojego zdrowia. Inhalator parowy bądź zimne okłady na kolano mogą niekiedy jakby uratować życie.