Jesteś tutaj

Strona główna

Od dawna wiadomo, że bycie ze zwierzakami jest dobre dla ludzi, a wyjątkowo odnosi się to do małych dzieci. Uczy je bycia obowiązkowymi i deliktanymi. A dodatkowo futrzaki dobrze wpływają na zdrowie, szczególnie w wypadku dzieci z problemami społecznymi. Wspaniale pomagają też przy rehabilitacji.

Do tej pory ludzie wykorzystywali do tego celu celu np. psy i delfiny. Ostatnimi czasy jednak popularna okazała się alpakoterpia. Trudno się dziwić: nie nie ma chyba osoby, której nie zachwycają te pluszowe i piękne zwierzątka. Coraz chętniej hodowle alpak zapraszają najmłodszych - można z z tym zwierzętami spacerować.

Dobrze pójść na takie spotkanie. Dzieci odkryją nowe zwierzęta, a równolegle wpływ obcowania ze zwierzakami na zdrowie i rozwój najmłodszych jest nie do przecenienia.