Jesteś tutaj

Strona główna

W obecnym świecie  - przebywanie w lesie wiąże się -  z potrzebą skompletowania odpowiedniego wyposażenia ułatwiającego przeżycie niezapomnianych momentów pośród natury. Obozy skautowe są wyśmienitym sposobem, aby się o tym przekonać. Przy kształceniowej otoczce, dzieci mogą uzyskać wiedzę, jak rozporządzać racje żywnościowe, jak obchodzić się z finką, lub latarką taktyczną. Wytłumaczymy w kilku słowach jak wygląda doba na obozie w lesie.

Prace trzeba zacząć od rozstawienia obozu, najlepiej mając na dłoniach rękawice taktyczne, które ochronią przy skaleczeniu się, ważne jest również umiejscowienie latarki led lenser, bowiem umożliwia ona znakomicie rozświetlić ściany wigwamów. Następną interesującą czynnością jest sporządzenie ogólnego posiłku. Każdy przyrządza sam własne racje żywnościowe, idealnym sposobem do ich otwarcia jest finka, powinno się również pamiętać o odpowiendiej ochronie rąk. Szef kuchni wymyśla spis potraw dzień z wyprzedzeniem, dzięki temu każdy może sprawdzić, co dobrego zostanie do ugotowania następnego ranka. Gotując jedzenie należy pamiętać o dostatecznym świetle, ponieważ konieczna będzie latarka taktyczna, w momencie zgubienia urządzenia drużynowy chętnie odda nam własną.

Po obiedzie czas na zbieranie drewna na nocne płomienie. Rękawice taktyczne świetnie sprawdzą się do dźwigania ostrych konarów, a jeżeli któraś gałąź nastręczy kłopot, można ją przyciąć przy pomocy finki. Przygotowane racje żywnościowe na własnoręcznie zgromadzonym chruście, będą smakowały wyśmienicie, przy nutach gitary i płomieniach.

Po wieczornej kolacji czas na wieczorne podchody, czyli szukanie dla najmocniejszych. Nie obejdą się one, bez latarki led lenser, pomoże ona odkryć szczególnie ukryte poszlaki, ponieważ w tym treningu najważniejsza jest zgranie, ale także logiczne myślenie i sokoli wzrok. Jeśli któryś z uczestników zaplącze się w krzaki konieczna będzie osoba z finką i latarką taktyczną, by być w stanie się uwolnić. Po znalezieniu przeciwnej grupy ćwiczenia chylą się ku końcowi. Tak ciekawy czas można świętować beztroską drzemką i przyszykować się na kolejny niezapomniany dzień w pięknym otoczeniu.