Jesteś tutaj

Strona główna

Początek czasu jesiennego już dawno za nami, tym samym powinno się przygotować się na rychłe zmiany pogody i spadek temp. na dworze. Co robić, żeby dziecko nie zainfekowało się od innych, a także jak możemy je zabezpieczyć w domowym zaciszu?

Aktualnie tyle słyszy się o fakcie, że w instytucjach szkolnych panuje całkiem niska temp. W takich sferach powinniśmy zadbać o to, żeby wychowankowie byli akuratnie odziani. Dodatkowo, takie warunki sprzyjają infekcjom, dlatego każdy maluch powinien być wyposażonym w maski ochronne, które zabezpieczą pozostałych od nieprzewidzianej infekcji. Kolejnym punktem jest wprowadzenie do szkół właściwych przyrządów takich jak pulsoksymetry, lub przyrządy ułatwiające inhalacje dla dzieci. Dzięki temu higienistka będzie mogła na bieżąco egzaminować formę dzieci. Powinna również być zaopatrzona w odzież medyczną, zmienianą po każdym zarażonym uczniu. Przez takie radykalne postępowanie, pracownikom i uczniom na terenie szkoły niełatwo będzie zachorować.

O ile po przyjeździe ze szkoły u dziecka zaczynają następować sygnały choroby, należy spytać, czy wszelkie wcześniej przytoczone kwestie były doglądane w placówce. Pod warunkiem, że tak, to powinno się podjąć metody profilaktyczne takie jak inhalacja dziecka, oczyści to jego zatoki jak również udoskonali samopoczucie. Takowe rozwiązanie bez wątpienia ułatwi pozbyć się zarazków, a cyklicznie przeprowadzana nebulizacja umocni odporność malucha. W tymże kazusie fajnie sprawdzają się także znane antybiotyki takie jak miód, lub mleko z masłem. Dodatkowo spora dawka snu wesprze organizm dziecka.

Przykładowy nebulizator Philips znajdziesz w sklepie: https://novamed.pl/philips-respironics-sidestream-nebulizator

Gdy dziecko obudzi się rankiem, trzeba zmierzyć mu gorączkę, do tego najrzetelniej sprawdzi się termometr bezdotykowy thermoflash (zaopatrzyć się w termometr bezdotykowy Thermoflash można tutaj), który bezbłędnie ją pomierzy. Jeśli po takowej domowej kuracji milusiński nie wyzdrowieje, trzeba niezwłocznie udać się do przychodni w zamyśle przepisania odpowiednich leków. Powinno się również zawiadomić placówkę szkolną, ponieważ w czasie korony wszyscy uczniowie muszą przebyć dogłębną obserwację.