Jesteś tutaj

Strona główna

Jak wszyscy wiemy podróże uczą. Dotyczy to tak samo starszych jak i młodszych osób. W dzisiejszym świecie podróżowanie nawet na wielkie odległości nie jest czymś szczególnym. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze dzieci weszły w dorosłość przygotowane do życia w teraźniejszości to niewątpliwie powinniśmy dać im możliwość zwiedzenia choć części świata kiedy są jeszcze pod naszą opieką.

Jest mnóstwo różnych destynacji, do których można się wybrać i na pewno każdy znajdzie coś co mu odpowiada zarówno pod względem tematyki jak też finansów. Wdzięcznym miejscem jest afrykańskie wybrzeże Morza Śródziemnego – kraje tam leżące w sporej części utrzymują się z turystów, a ciągle pozwalają na poczucie kawałka egzotyki. Wycieczki do Maroka, czy Egiptu są całkiem popularne, co za tym idzie dostępne kosztowo. Wyjazd do jednego z tych państw z pewnością zapadnie w pamięć naszych dzieci na długo, a jednocześnie im zapoznać się z kulturą różną od naszej.

Innym ciekawym miejscem, które można odwiedzić na wakacje jest Gruzja (doczytaj co warto zobaczyć i zwiedzić w Gruzji: wakacje w Gruzja) – kraj jednocześnie podobny jak i daleki. Wyjazd do Gruzji, podobnie jak w rewir morza Śródziemnego nie spowoduje bankructwa, a ciągle pozwoli na zobaczenie kraju różniącego się od tego co znamy na co dzień. Przystępność wyjazdu w tym przypadku wynika z nie popularnością turystyki w Gruzji, a raczej faktem, że Gruzini Polaków lubią i przeważnie są pomocni.

egzotykaJeżeli mamy ochotę na bardziej egzotyczny wyjazd, a na szczęście nie limituje nas portfel to fajnym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Kuba jest jednym z ostatnich miejsc we współczesnym świecie, które opiera się globalizacji. Socjalistyczny system rządów powoduje, że w wielu kwestiach Kuba jest do tyłu w porównaniu do reszty świata, przez co jej mieszkańcy często egzystują w biedzie. Mimo to Kuba jest krajem dość bezpiecznym, a ludzie tam mieszkający są sympatyczni. Warto wybrać się na wyjazd na Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż w przytoczonych powyżej przypadkach niemniej jednak jest to kraj godna odwiedzenia.

Reasumując, branie ze sobą dzieci na dalsze wycieczki będzie stanowiło najlepszą lekcję z praktycznej geografii, lecz też naukę życia, gdyż w dorosłym życiu, będą gdzieś podróżować. Niezależnie od tego czy wybierzemy się do Tunezji lub na wyprawę do Gruzji, nasze dzieci wyniosą z tego dużo cennej nauki.