Jesteś tutaj

Strona główna

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/zsont.pl/public_html/includes/common.inc).

Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa zabawę w podchody. To wspaniały pomysł na zabawę na łonie natury i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Poza tym gra w podchody rozwija pomysłowość, zapewniając świetny trening kreatywnego myślenia.

O co chodzi w grze w podchody?

Podchody to gra znana od pokoleń. Jej zasady nie są zbyt skomplikowane. Uczestnicy muszą podzielić się na dwie drużyny. Jedna ucieka, a celem drugiej złapanie przeciwnika. Grupa uciekająca pozostawia tropy stanowiące wskazówkę dla rywali, jak również przeróżne wyzwania oraz zagadki. W tym miejscu zaczyna się najfajniejsza część gry, która wymaga od uczestników wykazania się bystrością i kreatywnością.

Reguły zabawy w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je w dowolny sposób zmieniać, zależnie od wieku i predyspozycji graczy, jak również liczby osób należących do grup. Nie bez znaczenia jest też miejsce zabawy. W podchody można grać się niemal na każdym terenie, czy to na osiedlu, czy na szkolnym dziedzińcu. Zdecydowanie jednak najwięcej frajdy zabawa ta sprawia na łonie natury.

Aktywność na łonie natury

Zabawa w podchody to doskonała odmiana od spędzania czasu przed monitorem laptopa. Zwłaszcza że coraz więcej dzieci od zabawy na świeżym powietrzu, bardziej preferuje tablet bądź smartfon. Tymczasem zabawy takie jak podchody ułatwiają rozwój motoryki, poprawiając tym samym sprawność fizyczną. Ponadto, zabawa w otoczeniu natury pobudza dziecięcą ciekawość, równocześnie uwrażliwiając na zjawiska przyrodnicze.

Ćwiczenie umysłu

Podchody to wspaniała zabawa, która niesie ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Sprzyja wyostrzeniu spostrzegawczości oraz wyzwala kreatywność. Zarówno grupa uciekająca, jak również goniąca, ma bowiem za zadanie wykazać się sprytem. Zabawa uczy także logicznego rozumowania oraz reguł fair play.

Podchody nie wymagają żadnych większych przygotowań. Użyć można wszystko to, co znajduje się akurat w zasięgu ręki. Może być to kłębek sznurka, pisaki, papier, węgiel, a nawet suche gałązki, które można użyć do zrobienia wskazówek dla przeciwników. Zabawa stwarza okazję do uwolnienia zasobów pomysłowości, a przy tym spędzenia razem czasu. Nie można zapomnieć też o świetnej przygodzie!