Jesteś tutaj

Strona główna

Przed nami lato, a więc czas urlopowych wojaży. Z pewnością większość z nas rozważa jaki środek lokomocji będzie najlepszy. Przypisuje mu się ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi. Coraz więcej osób decyduje się na podróż koleją.

Pociąg alternatywą dla samochodu
Choć dla wielu rodziców najwygodniejszym środkiem lokomocji na rodzinne wakacje wydaje się auto, to warto rozważyć również podróż koleją. Dla najmłodszych będzie to niezapomniana przygoda, a dorośli zostaną odciążeni od wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Wejdź na rozkład jazdy pociągów i zaplanuj wyjazd w dogodnym terminie!

Zaplanuj podróż
Jeżeli rozważasz podróż pociągiem, musisz zacząć od jej dokładnego zaplanowania. W pierwszej kolejności wyszukaj połączenie PKP do miejsca, do którego chcesz dojechać, w interesującym Cię terminie. Pamiętaj o podaniu miejsca, z którego wyruszasz, czyli np. „stacja PKP Wrocław”. Potem sprawdź dostępne połączenia, uwzględniając przy tym klasę miejscówek, które chcesz zarezerwować.

Zalety podróży koleją
Wyprawa koleją bardzo często jest mniej czasochłonna niż podróż autem. Ponadto, nie nie przydarzą się nam żadne nieplanowane sytuacje na trasie, takie jak zator drogowy lub kolizja. Nie musimy się też zamartwiać o pusty bak ani o właściwe ciśnienie kół.

Komfort podczas podróży
Operatorzy pociągów zapewniają podróżnym wiele różnego typu udogodnień. Jednym z nich jest radar pociągów. To internetowa mapa kursujących kolei, za sprawą której użytkownicy są w stanie w dowolnej chwili zweryfikować lokalizację pociągu, przebieg jego trasy oraz model. Program pokaże nam dokładne miejsce, w którym się on akurat znajduje, informując nas, że jest to na przykład dworzec PKP Wrocław.
Co więcej, współczesne składy są innowacyjne i wysoce użyteczne, gwarantując dużą wygodę podczas podróży. Większość z nich jest wyposażona w klimatyzację i proponuje pasażerom opcję skorzystania z bufetu. Należy jednak pamiętać, że standard oraz zakres usług wynikają z rodzaju składu i kategorii biletu.