Jesteś tutaj

Strona główna

Pensja lekarza w znacznym stopniu wynika z specjalizacji. Na inne zarobki może nastawiać się stomatolog, a na inne lekarz rodzinny. Warto przyjrzeć się zatem bliżej kwestii specjalności medycznych oraz temu, jakie z nich są najbardziej opłacalne dla początkujących lekarzy.

Specjalizacja lekarska. Czy jest?

Specjalizacja medyczna to uprawnienia nadawane lekarzowi w danej dyscyplinie medycznej po zdaniu egzaminu na szczeblu państwowym. To dowód na nabycie stosownych umiejętności. Rejestr specjalności w medycynie jest dość obszerny, a znajduje się w nim np. kardiolog, okulista, ortopeda i wiele innych. Także i lekarz ginekolog znajduje się na liście specjalizacji medycznych.

Najlepiej płatne specjalizacje

Do najlepiej opłacanych specjalizacji medycznych zalicza się obecnie np. anestezjologia oraz okulistyka. W gronie sowicie opłacanych lekarzy sytuują się też chirurdzy, głównie ci przeprowadzający operacje z zakresu chirurgii plastycznej, typu przeszczep włosów. Metoda DHI jest jedną z powszechnie wykonywanych w tym obszarze.

Koszt zabiegu transplantacji włosów metodą DHI znajdziesz na stronie Premium Medical Przeszczep włosów
Na wysokie zarobki mogą nastawiać się również ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich wybiera prywatne placówki jak gabinet ginekologiczny Premium Medical Warszawa. W niemal każdej z nich przeprowadzane są nowoczesne testy diagnostyczne, takie jak test PAPP-A.

Należy dodać, że na zarobki lekarza rzutuje nie tylko specjalizacja, lecz również miejsce zatrudnienia. Tym może być albo publiczna placówka, albo prywatna klinika. Wielu lekarzy decyduje się też na otworzenie prywatnej działalności.

W które dziedziny dobrze jest celować?

Obecnie za szczególnie opłacalne uznaje się te specjalności medyczne, które dają możliwość założenia lekarzowi prywatnej przychodni, gdzie mogą oni zaoferować badania trudno dostępne w ramach funduszu. Jednym z nim jest m. in. badanie płodności.

Dobrze jest też brać na cel takie dziedziny jak dermatologia, a także w specjalności stomatologiczne, również w ortodoncję. Biorąc pod uwagę ceny zabiegów stomatologicznych oraz ortodontycznych w niepaństwowych przychodniach, profesja dentysty może zapewnić wysoką pensję.