Jesteś tutaj

Strona główna

Przez wiele lat sądzono, iż określone zabiegi chirurgiczne nie powinny być przeprowadzane u dzieci. Przede wszystkim z zakresu chirurgii estetycznej, która dużej grupie ludzi kojarzy się z wstrzykiwaniem botoksu. Nie wydaje się to przedziwne, bowiem w wielu przypadkach w istocie stosowana jest do poprawy aparycji. Istnieją natomiast takie sytuacje, w jakich dokonanie zabiegu u potomka nie jest fantazją, lecz zaleceniem medycznym.

Od dnia narodzin noworodki poddawane są analizom, które mają przekonać mamę, iż są zdrowe i dobrze się kształtują. Stałe konsultacje u lekarza rodzinnego są szczególnie ważne przez pierwszy rok. Poza ogólnymi badaniami przepisywane jest USG stawów. W Warszawie i wielu innych miastach specjaliści uskuteczniają to prześwietlenie natychmiast po przyjściu na świat. Szybkie wyłapanie przesunięć, powiązanych ze stawem, pozwala na prędkie działanie. USG stawu z konsultacją w Warszawie umie uchować noworodka przed uszkodzeniami postawy i związanymi z nimi problemami.

Nader często u niemowlaków powstają wszelkiego typu zmiany skórne. Większa część z nich jest nieszkodliwa i przy użyciu farmaceutyków prędko można ich się pozbyć. Są jednakowoż także takie, które obligują do konsultacji z medykiem. Szramy po urazach bądź pewne pieprzyki mogą być dla pociechy niewygodne. Czasami usuwanie zmian skórnych radzone jest również na rzecz komfortu psychicznego malucha. Szczególnie, gdy występują na twarzy. Dzieci potrafią być brutalne i bez ogródek oceniać prezencję rówieśników. To ingeruje w ich samoocenę i w wielu przypadkach skutkuje frustracją. Drobny zabieg potrafi do tego nie dopuścić.

Rekomendacją chirurgii plastycznej u dzieci są także niektóre niedoskonałości wrodzone. Zaliczyć do nich można rozszczep podniebienia czy też wady kończyn. Zabiegiem niezwykle często wykonywanym w Warszawie jest blefaroplastyka powiek. Zakłócone przez opadającą powiekę pole widzenia ogranicza maluchowi funkcjonowanie. Co więcej nienaturalne przesilanie wzroku może prowadzić do poważnych wad i zniechęcać potomka np. do czytania. Wskazane jest również spostrzec, iż okuloplastyka w Warszawie to nie jedynie retuszowanie powiek. Podczas konsultacji medyk nie koncentruje się wyłącznie na powiece, ale bada całe oko. Dzięki temu może wychwycić nienależyte zmiany i zarządzić adekwatne leczenie.

Naczelnym argumentem do zabiegu chirurgicznego u pociechy jest naturalnie stan zdrowia. Pewne schorzenia mogą podczas wzrostu pociągać za sobą inne nieprawidłowości. Aczkolwiek równie ważne są niedoskonałości estetyczne. Wizerunek wpływa na pewność siebie, zaś to jest w stanie zakłócić zdrowie psychiczne. Dla zdrowia pociechy nie wypada wzbraniać się przed zasięgnięciem rady u specjalisty.