Jesteś tutaj

Strona główna

Co roku więcej dzieci choruje na dolegliwości układu oddechowego. Nagminnie walczą z nimi przede wszystkim dzieci do lat 5, które mają kontakt z wirusami w placówkach przedszkolnych. Na dodatek przyczyniają się do tego nieumocniony jeszcze system immunologiczny i zanieczyszczone powietrze. Płuca pozostają na czołowej linii ognia w interakcji z czynnikami zewnętrznymi. Skutkiem tego niebezpieczeństwo zakażeń układu oddechowego u dzieci rośnie. Jak można temu zapobiegać? Co robić jeżeli maluch zachoruje?

Każda rodzicielka troszczy się o zdrowie pociechy od pierwszych dni życia. Karmienie piersią i stosowne warunki na pewno pozytywnie na nie wpłyną. Niemniej jednak, w kwestii zdrowego oddychania dziecka, rozmyślnie jest dbać o higienę nosa. Nieodzowny będzie tu aspirator do nosa dla niemowląt. Użycie go ograniczy wystąpienie kataru, który jest nadzwyczaj dotkliwy dla pociech. Jednak, jeżeli nastąpi, dobrze mieć pod ręką termometr bezrtęciowy. W szeregu przypadków nieżyt nosa wtóruje chorobom takim jak zapalenie płuc, a wysoka temperatura może być jednym spośród symptomów.

Do rozwoju infekcji dróg oddechowych przyczynia się dodatkowo fizjonomia. Brzdące z większą częstotliwością wdychają i wydychają oraz pobierają z atmosfery więcej zarazków. Wobec tego higiena noseczka, który zapewnia filtrowanie pobieranego powietrza wydaje się niezmiernie istotna. Elektryczny aspirator do nosa winien być nieodłącznym zaopatrzeniem apteczki domowej. Pomoże zapewnić codzienną higienę górnych dróg oddechowych wszystkich członków rodziny. Równie praktyczna będzie sól fizjologiczna do nosa, którą pediatrzy w wielu przypadkach rekomendują nie tylko zapobiegawczo, ale również w czasie chorób dróg oddechowych.

Niestety pomimo higieny dzieci chorują na zakażenia dróg oddechowych. Przeważnie są to zapalenie oskrzeli bądź ostry nieżyt nosa. Powiązane z nimi problemy z oddychaniem można złagodzić wykorzystując koncentrator tlenu. Skoncentrowany tlen wspiera walkę z chorobą i zapewnia optymalne dotlenienie wszystkich organów. Co jest niezwykle istotne w rozwoju dzieci. Przy niewydolności oddechowej bądź zapaleniu płuc wskazana jest także kuracja farmakologiczna, do której używany jest inhalator pneumatyczny. Umożliwia on w praktyczny sposób dostarczyć poprawną dawkę farmaceutyku i może być używany od najmłodszych lat. Mając na uwadze, iż nakłonienie malucha do wzięcia leku niejednokrotnie jest dokuczliwe, inhalator dla dzieci, o zabawnym kształcie, może ułatwić procedurę.

Realnie rzecz ujmując nie sposób uciec od dolegliwości układu oddechowego u dzieci. Szczególnie dzisiaj, kiedy czystość powietrza jest naprawdę szkodliwa. Stąd tak kluczowe wydaje się, by troszczyć się o należytą higienę i być przygotowanym na możliwe dolegliwości. Umożliwi to osłabić objawy i powstrzymać niekorzystne następstwa.