Jesteś tutaj

Strona główna

Bezpieczeństwo podopiecznych jest jednym z najgłówniejszych priorytetów placówek wychowawczych. Z tego powodu warto pomyśleć nad wdrożeniem właściwych środków, jakie zagwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo na obszarze placówki. Współcześnie automatyzacja jest coraz częściej modna w monitorowaniu parkingów i przejść, co znacznie ułatwia kontrolowanie przepływu aut oraz osób wkraczających na obręb placówki.

Jednym z najskuteczniejszych środków kontrolowania dostępów na obręb placówki stają się szlabany parkingowe oraz szlabany wjazdowe. Montuje się je na dostępie na teren placówki, przez co jedynie osoby uprawnione mają możliwość wjazdu do otoczenia parkingowego. Szlabany na pilota dopuszczają poruszanie rogatką z daleka, co stanowczo ułatwia korzystanie z parkingu jednostkom upoważnionym.

Kolejnym elementem, jaki może zabezpieczyć teren komórki szkolnej, są siłowniki do bram skrzydłowych. Przy czym najlepsze nie musza być wykonane ze stali. Równie dobrze sprawdzają się wykonane z innych stopów. Grunt, aby posiadały dobre parametry techniczne i były odporne na czynniki zewnetrz oraz zużycie. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, poczytaj o standardach brązu i mosiądzu - sprawdź.

Mechanizmy do bram dopuszczają uchylanie i zatrzymywanie bram wjazdowych na teren placówki, przez co wygodniej można kontrolować przepływ osób oraz pojazdów przekraczających wjazd szkoły. Siłowniki do bram skrzydłowych są ogromnie skuteczne i gwarantują bezpieczeństwo jednocześnie dla pojazdów, jak i dla ludzi. Mają wyłącznik przeciążeniowy, jaki zapobiega uszkodzeniom mechanizmu w razie zbytniego przeciążenia.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na bezpieczne wykorzystywanie parkingów i dostępów przez samochody czy też ludzi. Porysowanie karoserii czy kolizja to wydarzenia, jakie są w stanie się zdarzyć każdemu. Z tego powodu warto mieć na uwadze sposobne oznakowanie, jakie ułatwi przemieszczanie się po obszarze placówki oświatowej. Oznakowanie parkingów, miejsc do zmniejszenia prędkości czy też postoi autobusowych wzmacnia bezpieczeństwo dla pieszych czy też kierowców, jak też zmniejsza ryzyko wypadku.

Reasumując, użycie automatyki w monitorowaniu parkingów oraz wejść placówek oświatowych jest niezwykle efektywne w zapewnieniu optymalnego bezpieczeństwa uczniów. Szlabany parkingowe oraz siłowniki do bram skrzydłowych, czy też przydatne oznakowanie to czynniki, jakie warto wziąć pod uwagę, aby zminimalizować ryzyko niepożądanych wydarzeń w obrębie komórki oświatowej.

Część informacji zaczęrpnięta ze strony Kigema.