Jesteś tutaj

Strona główna

Niezależnie od krańca świata – każde dziecko ma potrzebę zabawy. W pierwszej kolejności jest to rozrywka i sposób spędzania wolnego czasu w normalny dla małego człowieka sposób, natomiast zarówno i kwestia edukacji przez zabawę. W każdej części świata dzieje się  to jednak odmiennie. Analogicznie jak w kwestii języka, ubioru i tradycji - tak i tutaj jest to specyficzne dla rożnych rejonów. To w jaki sposób odbywa się zabawa i przy użyciu jakich gadżetów się odbywa - jest zależne od części świata - zatem kultury, ale także od poziomu ekonomicznego poszczególnego miejsca.

Czym się bawią dzieci w krajach Afryki? Jakie zabawy są najpopularniejsze na Wschodzie?

Naczynia, liście, kije, zatem ogół tego czym to my bawiliśmy się w Polsce jakieś trzydzieści lat dawniej. Ponadto – najmłodsi bawią się tym, co przywiozą obcokrajowcy, podobnie jak w kwestii farmaceutyków, odzienia czy żywności. Podczas gdy w rozwiniętych rejonach świata - w tej chwili do wyboru mamy pełną skalę barwnych błyszczących i wydających rozliczne dźwięki gadżetów.

Czy zatem dzieci z uboższych rejonów mają znacznie gorzej w tej sferze? To zależy. Nie – o ile pomyślimy o wpływie tego typu zabawek na rozwój wyobraźni. Wbrew powszechnym opiniom - wiele więcej możemy wymyśleć kiedy mamy tylko kawałek kijka niż na przykład gry komputerowe.

Abstrahując od wpływu na wzmocnienie kreatywności – ważny jest również sprawa ekologii. Żeby stworzyć zabawki na miarę europejskich standardów – zużywane jest cała masa energii. Prąd dla firm, które produkują zabawki – jest stosunkowo wysokim kosztem, dlatego też należy pomyśleć o jego optymalizacji. Warto zatem sprawdzić jak zmienić dostawcę prądu, by koszty te zdecydowanie okroić. Abstrahując od faktycznych kosztów i policzalnych zysków finansowych, znacząca jest też kwestia ochrony środowiska.

Producenci zastanawiają się w jaki sposób zmienić dostawę energii, aby obniżyć koszty w fabryce. Zwracają uwagę także na redukcję śladu węglowego w firmie - potem takie zabawki znakowane są mianem sprzyjających naturze – co ma ogromne znaczenie dla całego obecnego świata – zarówno dla tej wschodniej, czy zachodniej części świata.

Rozmyślając o obniżaniu poszczególnych kosztów w przedsiębiorstwie powinno się poruszyć także takową kwestię - w jakiej ilości eksploatuje się gaz dla firm? Bo jeśli jest to znacząca ilość – celowa może być również zmiana dostawcy gazu. W tenże sposób nie tylko dołożymy cegiełkę do działań ekologicznych, ale też zaoszczędzone fundusze zdołamy przekazać na wsparcie dla dzieci z Afryki lub innych mniej rozwiniętych rejonów świata. Nie pomożemy wszystkim, ale sprawimy że któreś dziecko będzie szczęśliwsze :)