Jesteś tutaj

Strona główna

Prawie każde dziecię chce posiadać domowe zwierzątko. A co, gdy Wasze dziecko marzy o szczeniaku? W oczywisty sposób – mały piesek w rodzinie to sporo radości! Ale to również obowiązki i dużo pracy. Jak nauczyć malucha dobrej opieki i właściwego traktowania psiaka? Poniżej znajdziesz garść porad.

Na początek możesz się przejść z maluchem do sklepu z rzeczami dla psa. Dobrze jest kupić kojec, miski, przysmaki, czy kilka zabawek na początek – aby pies łatwo zaadoptował się w rodzinie. Tego typu wyprawka dla szczeniaka jest właściwie niezbędna, a przez wspólne zakupy również angażujesz swojego malucha w najważniejsze sprawunki.

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie żywienie zwierzaka. Pamiętaj że powinien posiadać on stałe swoje miejsce na miski, ale także stałe godziny nakładania karmy. Dziecko musi wiedzieć, że piesek o każdej porze musi mieć dostęp do świeżej wody i pamiętać o karmieniu. Naucz dziecko kalą karmę dawac i jak często karmić psa - https://lincolnpetfood.pl/jak-czesto-karmic-doroslego-psa/. Dzięki temu będziesz uczył je również zorganizowania i staranności.

Ważne jest też to, jakim jedzeniem karmicie swojego pupila. Dobrze jest stawiać na karmy specjalistyczne dla psów, tak aby zadbać o jego kondycję i zrównoważony rozwój. Oprócz stałych posiłków możesz od czasu do czasu pozwolić psu na przysmaki. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcesz namawiać szczeniaka do uczenia się nowych sztuczek. Możesz go wynagradzać za pojedyncze osiągnięcie. Rekomendujemy zwłaszcza suszone przysmaki dla psa.

Nie zapominaj również o zabawie! Jest to stymulujące równocześnie dla psiaka, jak i dla dzieci. Co istotne, pomimo że oczywiste – spacerowanie. To i podstawowa potrzeba, jak i sposób na fajne spędzanie popołudnia przez twojego szczeniaka, który jest mega ciekaw każdego ździebełka trawy. Również Twojemu kilkulatkowi dobrze zrobi choć niewielka dawka ruchu!

Więcej interesujących informacji: https://lincolnpetfood.pl/blog/