Jesteś tutaj

Strona główna

Sport to zdrowie - wszyscy znamy ten slogan. Oczywiście nie można mu odebrać zgodności z prawdą. Pojawiają się rzecz jasna urazy, jednak ogólnie rzecz biorąc, praktykowanie dyscyplin sportowych usprawnia naszą kondycję fizyczną i wydolność organizmu, pomaga spalić nadprogramowe kalorie i generalnie sprawia, iż czujemy się lepiej. Co jednakże czasami wydaje się bagatelizowane - lepiej nam nie wyłącznie fizycznie, lecz również i psychicznie.

 

Oczywiście praktykowanie dyscyplin sportowych poprawia nastrój doraźnie. Wszystko w następstwie tego, iż w trakcie wysiłku wydzielają się endorfiny i po prostu sprawia to, iż czujemy się lepiej. Któż przecież nie ma wrażenia radości po długim, wymagającym treningu? Chyba że przesadzimy i przemęczenie przesłoni miłe myśli.

 

Z tej przyczyny dziwi moją osobę, iż tak nieczęsto mówi się o uprawianiu sportu w kontekście samopoczucia psychicznego. Działania specjalistów są coraz popularniejsze również w Polsce. Swego czasu do psychologa chodzili przeważnie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych a usługę tą znaliśmy wyłącznie z filmów. Szybko wszelako wyszło na to, iż zmieniający się świat i w Polsce wpływa na coraz szersze korzystanie z tego typu wsparcia. Placówek psychologicznych w każdym dużym mieście znajduje się multum, zobacz chociażby https://www.superego.com.pl/ i trzeba poświęcić trochę czasu, żeby odszukać tą najefektywniejszą. Szczególnie, iż mało kto chwali się faktem, iż chodzi do psychologa. Tymczasem właściwie wcale nie ma powodu do wstydu.

 

Wsparcie psychoterapeutyczne to zagadnienie obszerne. Poniektórym wystarczy parę sesji ze specjalistą, ażeby poczuć się lepiej i odgadnąć, jakie jest źródło marnego nastroju psychicznego jak również w jaki sposób można temu zaradzić. Inne osoby natomiast decydują się na przewlekłe, wymagające terapie, w szeregu przypadków podpierane lekami. Jeszcze inni chodzą do psychoterapeuty tak po prostu - by mieć z kim pogadać i zaczerpnąć porady. Wskazane jest jednak wiedzieć, iż na tym wsparcie psychologiczne się nie kończy. Lekarze udzielają pomocy rodzicom problemowych dzieci, a także parom, jakie nie mogą się dogadać. Wizyta u psychologa nie znaczy, iż ponieśliśmy klęskę jako opiekun lub partner. Czasami po prostu wystarczy, by zawodowiec pokazał nam jak się poprawniej komunikować.

 

Więcej informacji: https://www.superego.com.pl/terapia-par/

 

Kwestią zbliżoną są różnego rodzaju coachingi. Przez jednych wyśmiewane, przez pozostałych natomiast gloryfikowane pod niebiosa. Prawda pewnie jak zwykle leży pomiędzy. Niewątpliwie dobry coaching dostarczy więcej korzyści niż szkody. Warto się rozeznać - być może to jest coś idealnego właśnie dla Ciebie?

 

Tak naprawdę jednak mnóstwa z tych problemów psychicznych można by ustrzec. Czasami wystarczy, by zamiast leżeć bezrefleksyjnie przed ekranem telewizora, pogadać z partnerem, dzieckiem bądź kolegą. Oraz właśnie ów sport. Pomoże nie tylko odreagować, lecz również poprawi nasze zdrowie - fizyczne oraz umysłowe.